Kategorie
Zdrowie & Uroda

Tonosin – opinie, skład, cena, gdzie kupić?

wwww.tonosin.pl

Tonosin - opinie, skład, cena, gdzie kupić?


Kilka tygodni temu do Polski przybył produkt, który ma pomóc osobom z problemami ze słuchem i nazywa się Tonosin. Są to całkowicie naturalne krople, wprowadzane bezpośrednio do ucha, które smarują i nawilżają przewód słuchowy, ułatwiając jego naturalne oczyszczenie. Ponadto Tonosin, dzięki serii wyselekcjonowanych składników, ma bardzo przydatne działanie przeciwzapalne.

Z biegiem lat problemy ze słuchem narastają. Często te dokuczliwości mogą być również spowodowane złymi nawykami, takimi jak słuchanie muzyki czy oglądanie telewizji przy zbyt dużej głośności, innym razem jednak mogą zależeć od złej lub niewłaściwej higieny, tj. woskowiny usznej, która tworząc zatyczkę przed błoną bębenkową, uniemożliwia dotarcie do niej dźwięków.

Sprawdź produkty na ubytki słuchu:

Licustin – opinie, forum, skład, cena, gdzie kupić?
Nutresin – opinie, forum, skład, cena, gdzie kupić?

Dlaczego właściwa higiena uszu jest ważna?

Jak leczyć ubytki słuchu?

Czyszczenie uszu nie powinno być uważane za błahy gest i nie należy sądzić, że tworzenie się pewnej ilości materiału woskowinowego w kanale słuchowym jest wynikiem złej higieny.

Jak prawidłowo czyścisz uszy? W normalnych warunkach, uszy są w stanie same się „oczyścić”. Najbardziej zewnętrzna część kanału słuchowego jest w rzeczywistości chroniona przez rodzaj puchu świetlnego, który służy do zapobiegania przedostawaniu się wirusów i bakterii. Bardziej wewnętrznie, to działanie ochronne jest wykonywane przez woskowinę uszną, która nie jest brudna, ale jest rodzajem bardzo użytecznej bariery, która chroni ucho wewnętrzne i błonę bębenkową. Z tego powodu nie należy nic wkładać do kanału słuchowego, a znacznie rzadziej waciki bawełniane. Uszy należy czyścić w części zewnętrznej tylko letnią wodą w celu wyeliminowania zanieczyszczeń, natomiast w części wewnętrznej możliwe jest zastosowanie kropli emolientowych, takich jak Tonosin, które ułatwiają proces wydalania woskowiny.

Stosowanie zbyt agresywnych detergentów, papieru toaletowego i niebezpiecznych ciał obcych, takich jak wata cukrowa itp., może powodować mikro otarcia, czyli małe skaleczenia, które mogą być wykorzystane jako swobodny przepływ w przypadku infekcji grzybiczej lub bakteryjnej.

Sprawdź tabletki na szumy uszne: Calminax

Samoczyszczenie nie zawsze działa

Nawet jeśli, jak już powiedziano, uszy są wyposażone w prawdziwy system samooczyszczania się, prawdą jest również, że ewentualna obecność niektórych problemów, takich jak łuszczyca czy jakakolwiek dermatoza lub anatomiczna nieprawidłowość kanału słuchowego, może sprzyjać zarówno powstawaniu infekcji jak i nadmiernemu gromadzeniu się woskowiny usznej, warunki te mogą prowadzić do zatkania kanału słuchowego, powodując dokuczliwe uczucie „owulacji” i utratę zdolności słyszenia.

Dobre samopoczucie oznacza lepsze życie

Ci, którzy potrafią cieszyć się dźwiękami, słowami, nutami, falami dźwiękowymi, żyją lepiej we wszystkich zmysłach. Ci, którzy cierpią z powodu ubytku słuchu, z drugiej strony, mają niższą jakość życia. Ubytek słuchu może w istocie powodować, oprócz powszechnych problemów komunikacyjnych, także problemy z równowagą i postawą fizyczną, które tylko podkreślają izolację i trudności, z jakimi borykają się osoby z ubytkiem słuchu w kontaktach z otaczającym je światem. Zdrowy słuch przyczynia się do utrzymania prawidłowej postawy i stabilnego chodu, dzięki postrzeganiu i identyfikacji bodźców słuchowych, które pomagają nam zlokalizować i ukierunkować się.

Co to jest Tonosin?

Tonosin-krople-skladniki-jak-uzywac-jak-to-dziala-skutki-uboczne-x-

Tonosin jest naturalną emulsją, która może pomóc utrzymać Twój aparat słuchowy w zdrowiu. Krople te, dzięki oczyszczającemu, ceruminolitycznemu i przeciwzapalnemu działaniu jego składników, mogą pomóc w zapobieganiu wielu zaburzeniom słuchu. Tonosin działa również jako środek czyszczący. Krótko mówiąc, tylko jeden produkt zapewnia wiele korzyści dla zdrowia ucha. Poręczna butelka zawiera 15ml produktu i jest wyposażona w poręczny wkraplacz.

Tonosin jest również środkiem smarnym do kanału słuchowego, przydatnym dla zachowania dobrej higieny. Nie ma przeciwwskazań i jest nieinwazyjny, pomaga zapobiegać zaburzeniom słuchu i składa się wyłącznie z naturalnych ekstraktów.

wwww.tonosin.pl

Formuła Tonosin zawiera tylko składniki naturalne

Formuła Tonosin olej z kłosów składa się tylko w 100% z naturalnych substancji, w tym:

  • olej z kiełków pszenicy – znany ze swojego oczyszczającego i przeciwzapalnego działania;
  • olej ze słodkich migdałów i wyciąg z liści szałwii, oba silne przeciwutleniacze;
  • olej arganowy, o działaniu nawilżającym i natłuszczającym oraz wyciąg z gardenii, zawsze znany jako ważny naturalny środek dezynfekujący.

Produkt ten jest więc w stanie zapewnić 360° działanie dla dobrego samopoczucia uszu. Nawilża, regeneruje, oczyszcza i chroni tkanki układu słuchowego.

Uwaga: efekty mogą się różnić w zależności od osoby.

Jak stosować krople Tonosin?

Tonosin jest bardzo łatwe w użyciu, oto prosta procedura:

  • Wstrząsnąć butelką;
  • Weź odpowiednią ilość, używając poręcznego wkraplacza;
  • Wstawić 2/3 kropli Tonosin do obu uszu;
  • Pozwól działać przez kilka minut, trzymając głowę w bok dla każdego ucha.

Należy zauważyć, że nie ma przeciwwskazań do stosowania tych kropli. Ważne jest jednak, aby trzymać butelkę poza zasięgiem dzieci, źródeł ciepła i bezpośredniego światła słonecznego.

Gdzie można zamówić oryginał Tonosin po najlepszej cenie na rynku?

Tonosin cena gdzie kupić apteka allegro

Tonosin może być zarezerwowane tylko na oficjalnej stronie internetowej. W Polsce jest on dystrybuowany przez tego samego producenta, który jako jedyny może obniżyć cenę katalogową. Przypominamy, że dostawa jest całkowicie bezpłatna i że płatność musi być dokonana przy odbiorze.

www.tonosin.pl

Wypełniając formularz zamówienia, rezerwujesz połączenie telefoniczne z operatorem producenta, który skontaktuje się z Tobą w celu zapytania o szczegóły dotyczące wysyłki.Jeśli masz wrażenie, że coś zatyka Ci ucho i brzmi to tak, jakbyś słyszał wszystko zza zasłony, być może masz stłumiony słuch. Prawdopodobnie będziesz miał również chęć ziewania, aby go odblokować. Niektóre przypadki stłumionego słuchu mogą trwać kilka godzin, podczas gdy inne mogą trwać całe życie. Dowiedz się, co powoduje nagłe stłumienie słuchu i jak możesz temu zapobiec.

Co powoduje stłumiony słuch?

Zakażenie ucha środkowego
Jeśli Twoje ucho jest zatkane i stłumione, możesz mieć infekcję ucha środkowego. Możesz nawet zauważyć, że z ucha w widoczny sposób wydostaje się płyn, który prawdopodobnie będzie również wrażliwy na dotyk. W cięższych przypadkach może powodować mdłości i wymioty. Zakażenie ucha środkowego może dotyczyć zarówno dzieci, jak i dorosłych, choć częściej występuje u dzieci. W rzeczywistości około 80% dzieci doświadcza zakażenia ucha środkowego przed ukończeniem 3 roku życia, trwa ono zazwyczaj 2-3 dni (nawet bez leków), choć w niektórych przypadkach może trwać tygodniami.

Zakażenie ucha środkowego zazwyczaj rozpoczyna się, ponieważ pacjent miał wcześniej infekcję w drogach oddechowych. Podczas gdy płyn próbuje odpłynąć, powoduje nagromadzenie się za błoną bębenkową, tworząc doskonałe podłoże dla rozwoju bakterii. To ostatecznie powoduje zarówno infekcję, jak i wynikającą z niej bolesność i stłumiony słuch.

Infekcja zatokowa/zimno
Niektóre z najczęstszych przyczyn stłumionego słuchu to przeziębienia i infekcje zatok przynosowe. Co roku około 30 milionów ludzi doświadcza infekcji zatok przynosowych, a jeszcze więcej osób doświadcza przeziębień. Różnica między nimi polega głównie na czasie trwania objawów. Przeziębienie trwa zazwyczaj około 10 dni, podczas gdy infekcja zatokowa może trwać tygodniami.

Dokładną przyczyną jest zablokowanie małej rurki, która biegnie od środka ucha do nosa. Chociaż przeziębienia są irytujące, nie wymagają natychmiastowego leczenia przez lekarza. Jednakże, jeśli objawy utrzymują się przez tygodnie, możesz umówić się na wizytę. Aby zmniejszyć podrażnienia, należy rozważyć przyjęcie środka znieczulającego i zastosować nawilżacz. Należy również unikać palenia tytoniu, ponieważ może ono dodatkowo podrażniać nos.

Choroba Ménière’a
Choroba Ménière’a jest dość rzadka – co roku odnotowuje się mniej niż 200 000 przypadków, choć jest to jedna z poważniejszych przyczyn stłumionego słuchu w jednym uchu. Choroba Ménière’a rozwija się zazwyczaj u pacjentów w wieku od 40 do 60 lat, a ubytek słuchu może stać się trwały, ponieważ sama choroba może trwać przez lata.

Objawy obejmują zawroty głowy (masz wrażenie, że kręcisz się), stłumiony słuch, a nawet dzwonienie w uszach (szumy uszne). Jeśli podejrzewasz, że masz chorobę Ménière’a, natychmiast skonsultuj się z lekarzem. Aby uniknąć pogorszenia stanu zdrowia, nie należy spożywać żadnych wyrobów tytoniowych. W celu leczenia lekarz może przepisać leki na chorobę lokomocyjną lub mdłości.

Presbycusis (starczowzroczność)
Starczowzroczność jest związana z wiekiem ubytku słuchu i pojawia się erozja kluczowych nerwowych komórek włosowych. Obecność bakterii Presbycusis jest typową formą odbiorczego ubytku słuchu (zaburzenia ucha wewnętrznego lub nerwu słuchowego), a wczesne objawy to między innymi brak możliwości słyszenia mowy wysokotonowej oraz dźwięki takie jak świergotanie ptaków.

W większości przypadków ubytek słuchu występuje w obu uszach, ale może występować tylko w jednym uchu. Jest to jedna z głównych przyczyn ubytku słuchu u osób starszych, na który cierpi około 40-50% dorosłych powyżej 75 roku życia. Możesz uniknąć pojawienia się prezbikuzy, chroniąc swój słuch przez całe życie za pomocą zatyczek do uszu, szczególnie jeśli Twoja praca wymaga narażenia się na głośne dźwięki.

Na szczęście postęp technologiczny umożliwił osobom starszym radzenie sobie z aparatami słuchowymi. Przeprowadzenie corocznego badania słuchu może pomóc w przewidywaniu, czy wystąpi u Ciebie Presbycusis. Jeśli doświadczysz któregokolwiek z tych objawów, umów się na wizytę u lekarza.

Jak dochodzi do blokady ucha?

Blokada ucha występuje, gdy przedmiot (np. owad lub woda) utknie w kanale słuchowym. Zablokowanie ucha jest najczęściej spotykane u dzieci i zazwyczaj można je leczyć w domu. Objawy obejmują natychmiastowe stłumienie słuchu w jednym uchu i nie powinny występować żadne krwawienia ani wydzieliny z ucha.

Jeśli jest to woda, zachęcaj dziecko do przechylania głowy, aby użyć siły grawitacji do wypłukania wody. Jeśli jest to komar lub owad, możesz potrzebować pomocy, aby go wydostać. Nie sonduj przedmiotu dalej w uchu, chociaż jeśli jesteś pewien, że jest to owad (nie powinno być wydzieliny lub krwi z ucha), rozważ użycie oleju do jego usunięcia.

Jak można pozbyć się stłumionego ucha?

Większość przypadków stłumionego ucha można łatwo rozwiązać z czasem, stosując środek znieczulający lub olejek, choć niektóre mogą wskazywać na poważniejsze problemy. Zrozum, dlaczego nie słyszysz z jednego ucha i odpowiednio je traktuj. Jeśli objawy nie ustępują, skontaktuj się z lekarzem, który udzieli Ci pomocy.