Kategorie
Seks

Natural XL – opinie, forum, skład, cena, gdzie kupić?

Jak zwiększyć libido?

Rozmiar penisa przeszedł z bycia tabu w ostatnich latach do coraz bardziej popularnego tematu. Wszyscy o tym mówią, a ciekawostką jest to, że robią to nie tylko mężczyźni, ale przede wszystkim kobiety.

Dlatego nowe produkty pojawiają się na rynku każdego dnia, które obiecują zapewnić prawdziwą pomoc dla wszystkich mężczyzn, którzy chcieliby być w stanie dać dodatkowy impuls do ich życia seksualnego, począwszy od wielkości ich penisa i ich wydajność w łóżku. Jednym z nich jest Natural XL.

W tym artykule zaprezentuję go Państwu jako zapowiedź, będąc produktem wciąż nieco niszowym w naszym kraju w porównaniu do jego bardziej znanych konkurentów (wielu z nich już przeze mnie recenzowanych).

Co to jest Natural XL?

Natural XL to naturalny suplement diety zaprojektowany z myślą o jednym celu: zwiększeniu rozmiaru penisa, długości i obwodu. Podobnie jak inne suplementy, produkt ten nie ogranicza się jednak tylko do zwiększenia rozmiaru penisa, ale ma również 360-stopniowy wpływ na zdrowie seksualne.

Dwa efekty deklarowane przez producenta, w szczególności, są:

 • Lepszy przepływ krwi do penisa. Osiąga się to poprzez zwiększenie uwalniania tlenku azotu, substancji niezbędnej do krążenia. Lepsze krążenie jest równoznaczne z większym przepływem krwi do tkanek, a tym samym z większym penisem;
 • Zwiększona długość i obwód penisa. Nie wyjaśniono jednak oczekiwanych wyników. Może to być również postrzegane jako argument na jego korzyść, ponieważ obiecane wyniki są zwykle przeceniane przez producentów tych suplementów.
 • Produkt ten jest zatem interesujący, choć niezbyt dobrze znany w Polsce.

W rzeczywistości to właśnie za granicą odniosła ona największy sukces pod względem sprzedaży, będąc sprzedawana aż w 22 krajach (w tym w Polsce).

Składniki i kompozycja

Jak leczyć problemy z erekcją?

Natural XL, podobnie jak inne konkurencyjne produkty, składa się z mieszanki 11 składników o różnych właściwościach. Najwyraźniej są to w 100% naturalne substancje.

 • Tribulus terrestris. Jest to roślina bardzo dobrze znana w Ayurveda, tradycyjnej medycynie indyjskiej, ze względu na jej zdolność do poprawy wydajności seksualnej mężczyzn. Zostało naukowo udowodnione, że może to poprawić erekcję i zwiększyć popęd seksualny;
 • L-Arginina HCL. Jest to bardzo popularny suplement, szczególnie wśród sportowców, ponieważ może poprawić krążenie krwi. W związku z tym, według producentów Natural XL, będzie w stanie poprawić przepływ krwi do penisa poprzez zwiększenie jego wielkości;
 • L-lizyna HCL. Jest to jeden z niezbędnych aminokwasów, tj. substancji, które składają się na białka i muszą być przyjmowane wraz z żywnością. Działa on w synergii z L-Arginine HCL i jest niezbędny dla funkcjonowania układu nerwowego;
 • L-karnityna. Substancja ta jest również aminokwasem, z wyjątkiem jednak tego, który może być syntetyzowany bezpośrednio przez nasz organizm. Jeśli jest przyjmowany w odpowiednich dawkach, okazuje się być jedną z najskuteczniejszych substancji poprawiających wytrysk i jakość nasienia;
 • Muira Puama. Niewiele znana tutaj w Polsce, roślina ta jest raczej bardzo popularna w Brazylii, gdzie jest ceniona za swoje właściwości afrodyzjakalne. Uznawany jest również za swoją zdolność do stymulowania układu nerwowego, a tym samym wspierania erekcji;
 • Nasiona dyni. Jest to, po prostu, wyciąg z pestek dyni zwyczajnej, który można znaleźć również w supermarkecie. To, czego możesz nie wiedzieć, to fakt, że jest to jedna z najskuteczniejszych naturalnych substancji dla zdrowia męskiego systemu płciowego, a w szczególności dla prostaty;
 • Korzeń maca. Jest to jedna z najbardziej znanych historycznie roślin w Ameryce Południowej, dzięki swoim uznanym właściwościom afrodyzjakalnym. Jest on w stanie znacznie zwiększyć libido i poprawić erekcję, co powoduje ogólny wzrost wydajności;
 • Ekstrakt żurawinowy. Są to bardzo powszechne amerykańskie jagody, bardzo popularne i spożywane na przykład w Stanach Zjednoczonych. Jego silne właściwości antybakteryjne są rozpoznawane, co czyni go idealnym do zapobiegania powszechnym infekcjom dróg moczowych;
 • Korzeń lukrecji. Jest to jeden z najczęściej stosowanych środków leczniczych w tradycyjnych lekach orientalnych, takich jak chińskie i indyjskie. Jest on zalecany ze względu na wiele właściwości, w tym poprawę przepływu krwi do organów, w tym penisa;
 • nasza lokalna sarsaparilla. Jest to roślina powszechnie występująca także w Polsce, charakterystyczna dla krajów o umiarkowanym klimacie. Został on prawdopodobnie włączony do Natural XL, ponieważ jest w stanie zwiększyć wchłanianie innych substancji;
 • Cynk. Jest to jedna z podstawowych substancji dla naszego organizmu, dlatego jest obecna w wielu suplementach. Z seksualnego punktu widzenia, suplementacja cynku prawdopodobnie przyczyni się do poprawy produkcji testosteronu.

Jak działa Natural XL?

Działanie Natural XL jest bardzo proste i jest wyjaśnione bezpośrednio na oficjalnej stronie internetowej produktu z przekonywującym przykładem. Wyobraź sobie penisa jak balonik. Krew wypełnia go i sprawia, że puchnie, tak jak powietrze może wypełniać i sprawiać, że balon pęcznieje. Teraz, normalnie jesteśmy w stanie zrobić przepływ penisa tylko niewielką ilość krwi, która może zawierać. To tak, jakbyśmy nadmuchali balon na pół, pozostawiając go częściowo opróżnionym.

Przyjmując stymulanty, możemy jednak zwiększyć przepływ krwi do penisa, zwiększając rozmiar penisa we wzwodzie, trochę jak nadmuchiwanie balonika do jego maksymalnej pojemności.

Jak stosować, czy istnieją skutki uboczne lub przeciwwskazania?

Natural XL jest suplementem w postaci tabletek, dlatego należy go przyjmować doustnie.

Zalecane spożycie, jak podano na oficjalnej stronie internetowej, to jedna kapsułka dwa razy dziennie, przed posiłkami i ze szklanką wody.

Jak wspomniałem, NaturalXL jest suplementem. Dlatego w przeciwieństwie do leków, nie można mówić o prawdziwych efektach ubocznych, ale o prostych przeciwwskazaniach, w bardzo ograniczonych przypadkach. Główna sytuacja, na którą należy zwrócić uwagę, to sytuacja, w której cierpisz na alergię lub nietolerancję na składniki Natural XL. Jest to jednak dość rzadkie zjawisko.

Innym przypadkiem, w którym należy zwrócić uwagę i porozmawiać z lekarzem, jest sytuacja, gdy pacjent cierpi na chorobę serca i przyjmuje leki. Arginina zawarta w Natural XL, ze względu na swoją zdolność do stymulowania przepływu krwi do narządów, może być w rzeczywistości przeciwwskazana dla osób cierpiących na zaburzenia układu krążenia.

Pozostaje jednak rada, aby zawsze omawiać to z lekarzem. Spróbujmy teraz odpowiedzieć na pytanie zadane przez niektórych użytkowników.

Recenzje i opinie osób, które korzystały z Natural XL

Natural XL nie jest bardzo popularnym produktem na całym świecie. Dlatego było mi trochę trudno znaleźć wiarygodne opinie, opinie i recenzje innych mężczyzn, którzy wypróbowali ten produkt. Nieliczni, których mogłem znaleźć, byli jednak pozytywni. W każdym razie, wiele zależy od oczekiwań.

„Dużo się mówi o tabletkach powiększających penisa. Są tacy, którzy mówią, że byli dobrzy i ci, którzy mówią, że nie czerpali z nich korzyści. Prawda, jak to często bywa, leży w samym środku. Substancje zawarte w Natural XL są z pewnością skuteczne. Wiele zależy jednak od oczekiwań: jeśli oczekujesz cudownych wyników w ciągu kilku dni, to przykro mi to mówić, ale najprawdopodobniej będziesz rozczarowany.”

Cena i gdzie kupić?

natural-xl

Natural XL jest dystrybuowany bezpośrednio przez jego producentów.

Więc nie można go znaleźć w aptekach lub na Allegro, jedynym sposobem, aby go dostać jest kupić online bezpośrednio z oficjalnej strony internetowej produktu.

Bardzo interesujące, jest udzielenie 90-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy. Wszystkie szczegóły można znaleźć na ich stronie internetowej. Zagwarantowane jest również dostanie dyskretnej przesyłki, tak aby nikt nie wiedział, które produkty kupujesz.