Kategorie
Zdrowie & Uroda

Melatonina – opinie – skład – cena – gdzie kupić?

www.melatolinplus.pl

Melatonina - opinie - skład - cena - gdzie kupić?

Melatonina, często nazywana hormonem snu, jest centralną częścią cyklu snu-budzenia organizmu. Jego produkcja wzrasta wraz z wieczorną ciemnością, promując zdrowy sen i pomagając orientować się w naszym cyrkowym rytmie.

Organizm naturalnie produkuje melatoninę, ale badacze i opinia publiczna coraz częściej interesują się jej zewnętrznymi źródłami, takimi jak płyny czy kapsułki, jako sposobem na rozwiązanie problemów ze snem. W Stanach Zjednoczonych melatonina jest sprzedawana jako suplement diety, a badanie przeprowadzone w 2012 roku przez Narodowe Instytuty Zdrowia wykazało, że jest to jeden z najczęściej stosowanych suplementów zarówno wśród dorosłych jak i dzieci.

Badania wykazały, że melatonina może poprawić sen w niektórych przypadkach, ale nie jest dla wszystkich. Ważne jest, aby być świadomym i uważnie rozważyć potencjalne korzyści i wady melatoniny. Osoby, które chcą stosować suplement melatoniny powinny być również świadome kwestii związanych z dawkowaniem i jakością suplementów.

Co to jest melatonina?

Melatonina jest naturalnym hormonem, który jest wytwarzany przez szyszynkę w mózgu, a następnie uwalniany do krwiobiegu. Ciemność powoduje, że szyszynka zaczyna produkować melatoninę, podczas gdy światło powoduje zatrzymanie tej produkcji. W rezultacie melatonina pomaga regulować rytm okołodobowy i synchronizować nasz cykl snu-budzenia z nocą i dniem. W ten sposób ułatwia przejście do trybu uśpienia i promuje spójny, wysokiej jakości wypoczynek.

Melatonina tworzona w organizmie jest znana jako endogenna melatonina, ale hormon ten może być również produkowany na zewnątrz. Melatonina egzogenna jest zazwyczaj syntetycznie w laboratorium i, jako suplement diety, jest najczęściej sprzedawany w postaci tabletek, kapsułek, do żucia lub w płynie.

Sprawdź suplement z melatoniną na sen: Melatolin Plus

Czy suplementy z melatoniny mogą poprawić sen?

melatolin-plus-
Jak działa Melatonina?

Powszechnie wiadomo, że melatonina produkowana przez organizm odgrywa fundamentalną rolę w uzyskaniu wysokiej jakości snu, więc naturalne jest rozważenie, czy suplementy melatoniny mogą być wykorzystywane do rozwiązywania problemów ze snem.

Dotychczasowe badania wykazały, że suplementy melatoniny mogą być przydatne w pewnych sytuacjach zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.Melatonina u osób dorosłych

U osób dorosłych, badania naukowe wykazały, że największe potencjalne korzyści z melatoniny są dla osób, które mają problemy ze snem związane z Opóźnionym Zaburzeniem Fazy Snu-Wake (DSWPD) i opóźnieniem strumienia.

DSWPD jest okołodobowym zaburzeniem rytmu, w którym harmonogram snu osoby jest przesuwany później, często przez sprawę godzin. Dla ludzi z tym „nocnym sową” rozkładem, ja może być trudny dostawać dosyć sen jeżeli mają zobowiązania, tak jak praca lub szkoła, które zmuszają one budzić się wcześnie rano. Badania wykazały, że niskie dawki melatoniny przyjmowane przed snem mogą pomóc osobom z DSWPD w dostosowaniu ich cyklu snu do przodu.

Jet lag może wystąpić, gdy osoba podróżuje szybko przez wiele stref czasowych, np. w czasie lotu międzykontynentalnego, ponieważ wewnętrzny zegar ich ciała staje się źle dopasowany do lokalnego cyklu dzień-noc. Dowody z małych badań wskazują na suplementy melatoniny jako potencjalnie pomocne w resetowaniu cyklu sen-budzik i poprawy snu u osób z jet lag.

Pracownicy zmianowi – ludzie, którzy pracują w nocy – często zmagają się z trudnościami w zasypianiu związanymi z błędnie ustawionym cyrkanicznym rytmem. Badania melatoniny w pracowników zmianowych miały niejednoznaczne wyniki, chociaż niektórzy ludzie donoszą korzyść.

Toczy się dyskusja na temat tego, czy melatonina jest korzystna dla zdrowych osób dorosłych, które mają bezsenność, trwały stan charakteryzujący się problemami z zasypianiem lub pozostaniem w nocy. Dotychczasowe badania nie są rozstrzygające. Niektórzy eksperci recenzujący go znaleźć pewne dowody na korzyść melatoniny podczas gdy organizacje takie jak American Academy of Sleep Medicine (AASM) doszły do wniosku, że nie ma wystarczającego wsparcia naukowego dla melatoniny w zmniejszaniu bezsenności.

Dla większości dorosłych, melatonina ma niewiele znaczących skutków ubocznych, więc nawet jeśli jej korzyści mogą nie być jasno określone, niektóre osoby z problemami ze snem mogą być skłonni do spróbowania go. Najlepszą praktyką jest skonsultowanie się z lekarzem i przeprowadzenie dogłębnej rozmowy na temat korzyści i ryzyka przed zażyciem melatoniny.

Czy można stosować melatoninę dla dzieci?

Melatonina może być pomocna u dzieci z problemami ze snem, ale eksperci na ogół zgadzają się, że potrzeba więcej badań, aby zrozumieć jej optymalne wykorzystanie u młodych ludzi.
Kilka badań wykazało, że melatonina może pomóc dzieciom z problemami ze snem szybciej zasypiać. Może ona również poprawić ich całkowity czas snu. Amerykańska Akademia Pediatrii (American Academy of Pediatrics – AAP) stwierdza, że melatonina może być korzystnym krótkoterminowym narzędziem pomagającym dzieciom w dostosowaniu się do zdrowszego planu snu i wypracowaniu dobrych nawyków snu.

Dowody pochodzące z niewielkich badań wskazują, że melatonina może być szczególnie przydatna u dzieci z pewnymi schorzeniami, w tym padaczką i niektórymi zaburzeniami rozwoju neurologicznego, takimi jak spektrum zaburzeń autystycznych (ASD).

Prawie wszystkie przeglądy istniejących badań naukowych potwierdzają, że konieczne będą dodatkowe badania w celu wyjaśnienia kluczowych kwestii dotyczących stosowania melatoniny u dzieci, w tym optymalnego dawkowania i czasu trwania stosowania, a także ryzyka wystąpienia długoterminowych skutków ubocznych.

Ze względu na brak pewności co do stosowania melatoniny przez dzieci, AAP zaleca, aby przed podaniem suplementów melatoninowych rodzice ściśle współpracowali z lekarzem dziecka.

Dodatkowe kroki mające na celu poprawę snu

Osoby z problemami ze snem mogą odnieść korzyści z podjęcia kroków mających na celu rozwinięcie zdrowych nawyków snu. Nawet jeśli melatonina przynosi ulgę, to poprawa rutyny snu i środowiska – znane łącznie jako higiena snu – może sprzyjać trwałej poprawie jakości snu.

Rozmowa z lekarzem na temat melatoniny i problemów ze snem może również pomóc w ustaleniu, czy dana osoba ma ukryte zaburzenie snu. Na przykład, podnoszenie kwestii złego snu lub nadmiernej senności może ujawnić taki problem jak bezdech senny. Melatonina nie jest terapią bezdechu sennego, ale w tym scenariuszu współpraca z lekarzem może prowadzić do bardziej odpowiedniego i skutecznego leczenia.

Sprawdź suplement z melatoniną na sen: Melatolin Plus

Jakie są skutki uboczne Melatoniny?

Jakie są skutki uboczne Melatoniny?

Krótkotrwałe stosowanie melatoniny ma stosunkowo niewiele skutków ubocznych i jest dobrze tolerowane przez większość osób, które ją przyjmują. Najczęściej zgłaszanymi efektami ubocznymi są senność w ciągu dnia, bóle głowy i zawroty głowy, ale doświadcza ich tylko niewielki odsetek osób przyjmujących melatoninę.

U dzieci zgłaszane działania niepożądane krótkotrwałego zażywania melatoniny są podobne jak u dorosłych. U niektórych dzieci podczas stosowania melatoniny może wystąpić pobudzenie lub zwiększone ryzyko moczenia nocnego.

Zarówno w przypadku dzieci, jak i dorosłych, rozmowa z lekarzem przed zażyciem melatoniny może pomóc w zapobieganiu ewentualnym reakcjom alergicznym lub szkodliwym interakcjom z innymi lekami. Osoby przyjmujące leki przeciw padaczce i rozrzedzające krew powinny w szczególności zapytać swojego lekarza o potencjalne interakcje lekowe.

Amerykańska Akademia Medycyny Snu zaleca przeciwdziałanie stosowaniu melatoniny u osób z demencją i niewiele jest badań na temat jej bezpieczeństwa u kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

Istnieje również bardzo niewiele danych na temat długoterminowych skutków stosowania suplementów melatoniny u dzieci i dorosłych. Istnieją pewne obawy, że długotrwałe stosowanie melatoniny może mieć wpływ na początek okresu dojrzewania u dzieci, ale dotychczasowe badania nie są jednoznaczne. Ponieważ długoterminowe skutki są nieznane, ludzie powinni prowadzić stałą rozmowę ze swoim lekarzem na temat stosowania melatoniny oraz jakości ich snu i ogólnego stanu zdrowia.

Jaka jest odpowiednia dawka melatoniny?

Nie ma zgody co do optymalnej dawki melatoniny, chociaż większość ekspertów zaleca unikanie ekstremalnie wysokich dawek. W badaniach, dawki wahają się od .1 do 12 miligramów (mg). Typowa dawka w suplementach wynosi od jednego do trzech miligramów, ale to czy jest ona odpowiednia dla konkretnej osoby zależy od takich czynników jak jej wiek i problemy ze snem. Melatoninę można znaleźć w dawkach mikrogramów (mcg), 1000 mcg odpowiada 1 mg.

Niektórzy ludzie doświadczają senności w ciągu dnia, gdy używają melatoniny jako środka wspomagającego sen. Jeśli doświadczysz tego, może się okazać, że Twoja dawka jest zbyt wysoka. Zaleca się zacząć od najniższej możliwej dawki i stopniowo zwiększać ją pod nadzorem lekarza.

AAP odradza podawanie dzieciom dawek powyżej 3-6 mg i stwierdza, że wielu młodych ludzi reaguje na małe dawki od .5 do 1 mg. Niektóre badania wykazały korzyści z obniżenia dawek również u dorosłych.

Suplementy doustne mogą doprowadzić poziom melatoniny we krwi do poziomu znacznie wyższego niż normalnie wytwarzany przez organizm. Na przykład dawki od 1-10 mg mogą zwiększyć stężenie melatoniny w dowolnym miejscu od 3 do 60 razy typowy poziom. Z tego powodu osoby przyjmujące melatoninę powinny zachować ostrożność przed spożyciem dużych dawek.

Jak wybrać suplementy z melatoniną?

Warto przyjrzeć się szczegółowo cechom dodatku Melatolin Plus, który według opinii niektórych użytkowników na forum może znacznie poprawić jakość odpoczynku i jest tani w zakupie.

Jak działa Melatolin Plus?

Jak działa Melatolin Plus?

Jeśli chcesz wiedzieć, do czego służy ten suplement, ważne jest, abyś wiedział, jak on działa. W tym sensie jest to unikalna kompozycja tabletek, w której kilka składników odżywczych pochodzenia naturalnego zostało połączonych, aby stopniowo działać w organizmie w celu poprawy odpoczynku, umożliwiając orzeźwiający sen. Ponadto produkt ten nie zawiera szkodliwych chemikaliów ani innych niebezpiecznych leków, które są powszechnie stosowane, aby pomóc Ci zasnąć.

Większość składników Melatolin Plus to ekstrakty roślinne, które organizm trawi naturalnie, przechodząc wszystkie składniki do krwiobiegu. W ten sposób korzyści docierają do wszystkich zakątków ciała, tworząc kompleksowy efekt, atakując problem bezsenności pod różnymi kątami, ponieważ przyczyny problemów ze snem mogą być bardzo zróżnicowane.

Cena i gdzie kupić Melatolin Plus?

Cena i gdzie kupić Melatolin Plus? allegro opinie ceneo apteka

Najlepiej jest przejść bezpośrednio do oficjalnej strony producenta, aby kupić dodatek online, ponieważ istnieje wiele leków, które obiecują wyeliminować bezsenność, ale nie wszystkie z nich są skuteczne.

www.melatolinplus.pl

Mogą istnieć imitacje produktów, które są bardzo tanie, ale nie gwarantują żadnej różnicy między przed i po użyciu, z tego powodu ważne jest, aby wiedzieć, że Melatolin Plus nie jest jeszcze dostępny w aptekach, ani nie można go kupić w zielarniach lub innych sklepach, takich jak Allegro lub Ceneo.